Novinka

Vermikulit 10L

Neohodnoceno

Substrát pro líhnutí plazích vajec


  • (2 ks) Skladem
180 Kč
Kategorie: Terarijní potřeby
 

Substrát pro líhnutí plazích vajec má jedinečné vlastnosti při hospodaření s vodou. Díky porézní struktuře váže mnoho vody, udržuje kolem sebe vlhké prostředí aniž by ho zamokřil. U mnoha druhů plazů kapky vody na vejcích zabrání vývoji zárodku.

Postup při použití pro inkubaci vajec: substrát nasypte do misky, ve které se budou vejce inkubovat, zalejte vodou - vermikulit okamžitě vodu nasaje, přebytečnou vodu vyleje. Vajíčka umistěte do misky s vlhkým vermikulitem a zahrňte cca do jedné poloviny. Vložte do inkubátoru. Během inkubace vejce kontrolujte, pokud se vermikulit vysuší, opět ho zalejte vodou. Vodu lejte opatrně kolem vajec, aby na ně nedopadaly kapky vody.

Přídavek do substrátu pro rostliny

Díky svým jedinečným vlastnostem se výborně hodí jako přídavek do substrátů pro rostliny - např. africké fialky, orchideje, kaktusy, růže a mnoho dalších.

Také se využívá pro předpěstovávání sazeniček zeleniny. S ničím nemíchaný se dá použít i jako substrát pro klíčení semen.

Vermikulit je velmi univerzální nerost. Je čistý, bez vůně a zápachu a je odolný plísním. Dá se využít v mnoha odvětvích - většina z nich ho vyžaduje exfoliovaný (tepelně zpracovaný). Jakmile vermikulit projde exfoliací, je sterilní díky vysoké teplotě, které je vystaven při výrobě.

Postup při použití pro inkubaci vajec: substrát nasypte do misky, ve které se budou vejce inkubovat, zalejte vodou - vermikulit okamžitě vodu nasaje, přebytečnou vodu vyleje. Vajíčka umistěte do misky s vlhkým vermikulitem a zahrňte cca do jedné poloviny. Vložte do inkubátoru. Během inkubace vejce kontrolujte, pokud se vermikulit vysuší, opět ho zalejte vodou. Vodu lejte opatrně kolem vajec, aby na ně nedopadaly kapky vody